انتخاب پارچه مناسب برای مانتو

۱:پارچه پلی کتان

پلی کتان پارچه ای از الیاف پنبه(۵۵%) و پلی استر(۴۵%) است. برخی از طراحان مد و خیاطان حرفه ای دنیا این پارچه را بهترین نوع برای لباس به ویژه یونیفرم اداری معرفی می کنند. پلی کتان قابلیت ارتجاعی داشته و موجب راحتی و دوام پارچه است. اگر به دنبال پارچه ای مناسب و کارامد هستید، حتما پلی کتان را امتحان نمایید.

پلی کتان

۲:پارچه کشباف

پارچه های کشباف زیبا و بادوام هستند. خطوط برجسته روی پارچه ظاهری متفاوت به لباس می دهند. این پارچه به دلیل بافت خاص و متفاوتش طرفداران زیادی دارد. در بسیاری از کشورهای غربی از این پارچه برای لباس های فرمی که به صورت دامن و بلوز هستند استفاده می شود. پارچه ای راحت و با کیفیت بوده و ظاهری شیک و حرفه ای دارد. یک مانتو اداری بلند و راحت با این پارچه می تواند رضایت خاطرتان را جلب کند.

پارچه کشباف

۳: پارچه فاستونی

پارچه فاستونی از نخ پشم و با کیفیت بالا تولید می شود. بازار این پارچه در میان افراد شاغل بسیار گرم است. اگر شاغل هستید حتما بارها اسم این پارچه را در گفت و گو با همکارانتان شنیده اید. این پارچه از نخ تهیه شده و جزء پارچه های نخی به حساب می آید. می دانیم که پارچه های نخی به دلیل راحتی و خنک بودن بسیار پر طرفدار هستند. در هنگام انتخاب پارچه برای مانتو یا کت و شلوارتان به میزان نخی که در آن به کار برده شده دقت نمایید. هر چه قدر از نخ و درصد پشم بیشتری برای این پارچه استفاده شده باشد ظریف و بادوام تر است. بسیاری یونیفرم اداری خود را از این پارچه تهیه می کنند. فاستونی با درصد بالاتر از نخ استحکام و دوام بیشتری دارد و تا مدت ها می توان از آن استفاده کرد.

پارچه فاستونی

۴: پارچه کرپ

اگر از طرفداران پارچه کرپ هستید پس با جنس و انواع آن که در بازار توزیع می شود آشنایی دارید. پارچه های کرپ به خاطر بافت لخت و نرمشان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

کرپ پارچه ای خنک و زیباست و عموما در روزهای گرم سال مورد استقبال مردم به ویژه شاغلان قرار می گیرد.

پارچه های کرپ در انواع ضخامت از نازک تا ضخیم وجود دارند که نمونه های ضخیم آن کمی گرم تر بوده، اما برای دوخت یونیفرم های اداری مناسب تر هستند.

پارچه کرپ
https://www.instagram.com/mantoform/ اینستاگرام سایت دنیای فرم (سی مد)

آدرس پینترست دنیای فرم (سی مد) – https://www.pinterest.com/30modform/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *